O nas » Waldemar Malicki

Pianista. Gra na fortepianie od piątego roku życia i ciągle sprawia mu to przyjemność. Przeszedł pełny 17-letni cykl kształcenia pianistycznego zdobywając dyplom z wyróżnieniem gdańskiej Akademii Muzycznej . Odmówił rozpoczęcia pracy pedagogicznej i rozpoczął solowe koncertowanie Europie , obu Amerykach, w  Rosji , Japonii itd. Przez lata był także cenionym kameralistą , partnerem K.A. Kulki, K. Jakowicza, W. Wiłkomirskiej  , A. Hiolskiego, T. Żylis-Gary, S. Toczyskiej,  V. Brodskiego oraz najlepszych polskich kwartetów smyczkowych. 
Nagrał ponad 40 płyt , co wydaje się w pierwszej chwili liczbą znaczną , ale dla klasycznego muzyka , który przychodzi na nagranie dobrze przygotowany , nie jest to nic specjalnego.
Trzykrotnie (1997 , 2000 i 2003) otrzymał nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk". W 1999 roku jego płyta została uznana przez miesięcznik Studio za najlepszą płytę roku .
 Prowadził krótkie seminaria pianistyczne w  Finlandii, USA, Kolumbii, Meksyku, Islandii i  Japonii . I to były jedyne kontakty z pedagogiką w jego życiu.
Był  prezesem - założycielem  warszawskiego Towarzystwa  im .I. J. Paderewskiego. Jerzy Waldorff został Prezesem Honorowym.
Na początku lat 90 rozpoczął współpracę z TV tworząc m.in. dwa seriale natury edukacyjnej o historii i formie muzyki „Wszystko jest muzyką” oraz „Kształty muzyki”. MEN wydało je na video , a nawet nagrodziło autora medalem KEN za działalność pedagogiczną.
Jego zainteresowania obejmowały wiele gatunków muzycznych : mistyczny koncert muzyki późnego Liszta pt „Katharsis” , duet fortepianowy na 4 ręce, kwintet grający tango Astora Piazzolli . Ale już wtedy dawało o sobie znać jego dziwne poczucie humoru i cyniczny dystans wobec historii muzyki. Ten stan znalazł swą formę telewizyjną i sceniczną po spotkaniu z Jackiem Kęcikiem. Pierwsza współpraca przy gali rozdania Wiktorów zaowocowała decyzją o wspólnym tworzeniu nowego rodzaju rozrywki . Najpierw był cykl programów TV pt. „Co tu jest grane”, kilka koncertów w Opolu i Mrągowie , a potem seria nagród : Grand Prix Festiwalu Dobrego Humoru, Wiktor 2009, Telekamera 2011.
Jest współautorem Filharmonii Dowcipu , połączenia muzycznej brawury, humoru i edukacji.
Nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i zamierza pracować przez najbliższe lata nad nowymi pomysłami dla dobra publiczności , tym bardziej , że przesunięto właśnie wiek emerytalny.
Waldemar Malicki
Waldemar Malicki
Bernard Chmielarz
Bernard Chmielarz
Jacek Kęcik
Jacek Kęcik
Anita Rywalska-Sosnowska
Anita...
Marcin Pomykała
Marcin Pomykała
Michał Kłosiewicz
Michał Kłosiewicz
Agnieszka Kłosiewicz
Agnieszka...
Marta Zalewska
Marta Zalewska
Małgosia Krzyżanowicz
Małgosia...
Konrad Kubicki
Konrad Kubicki
Marcin Kamiński
Marcin Kamiński
Tomek Chmielarz
Tomek Chmielarz
Tomek Kirszling
Tomek Kirszling
Filip Woźniakowski
Filip Woźniakowski
Michał Kiljan
Michał Kiljan
Andrzej Sienkiewicz
Andrzej Sienkiewicz
Paweł Borzym
Paweł Borzym
Maciek Chwała
Maciek Chwała
Maciej Ostromecki
Maciej Ostromecki
Audio - Tech Wojciech Lipczyński
Audio - Tech...
Jesteś 1137809 gościem na naszej stronie