O nas » Jacek Kęcik

Scenarzysta,autor skeczy, dialogów, reżyser. Życie artystyczne rozpoczął w liceum grając główną rolę w serialu „ Wakacje”. Nie został aktorem. Dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim też zdawało się nie być jego pasją, bo w jesienią 1980 roku wspólnie z grupą przyjaciół założył kabaret”Jaś Niedoczekała”. Kabaret ów został uhonorowany na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry stosowną statuetką i dyplomem, a od kiego wziął go pod swoją opiekę artystyczną Adam Kreczmar zaczął grać na całego. Setny spektakl zespół kabaretu i jego mentor oblewali hucznie 12 grudnia 1981 roku w warszawskim Klubie Aktora. Tego dnia około północy karriera artystyczna Jacka Kęcika została gwałtownie przerwana na kilka lat. Po niespodziewanej i krótkiej służbie wojskowej trudnił się pokątnym handlem, pracą na budowach i sprzedażą po całej Polsce składanek artystycznych ze striptizem. W wolnych chwilach pisał, za co został uhonorowany stosowną statuetką i dyplomem przez Program Pierwszy Polskiego Radia w konkursie na słuchowisko.
W połowie lat osiemdziesiątych, kiedy moda na striptiz trochę opadła, a składanek artystycznych nie było z czego złożyć objeżdżał Polskę z bajką dla dzieci pt. Korona Króla Barabancjusza”. I pisał. Na tyle dobrze, że bez problemu dostał się na Wydział Dramaturgii Filmowej PWSTiF w Łodzi. Nauka była jednak wyjątkowo nudna, a praca w filmie przyjemna dlatego więcej czasu zaczął spędzać w Zepole Filmowym Kadr niż w murach uczelni.I został tam na chwilę pilnie słuchając Krzysztofa Teodora Tepliza i Krzysztofa Szmagiera, któremu czasami partnerował literacko przy powstawaniu kolejnych odcinków „07 zgłoś się”.
W końcu zmęczony natrętnym adeptem warsztatu filmowego reżyser polecił Jacka Kęcika Mariuszowi Walterowi-szefowi ostro już działającej na rynku firmy ITI. I tam pod okiem kolejnego mistrza zaczął pisać i reżyserować reklamy. Z punktu widzenia dzisiejszego widza –koszmarne. Jednocześnie zaczął pracować nad teledyskami dla Telewizyjnej Dwójki- co zostało uhonorowane stosowną statuetką i dyplomem-za poszukiwania twórcze- i wspólnie z Krzysztofem Szewczykiem tworzyć muzyczny program telewizyjny Przeboje Dwójki. Kultowy owego czasu. Równo z nastaniem kapitalizmu porzucił ambicje artystyczne, ponieważ zawładnęła nim rządza pieniądza. Dwa lata tworzył reklamy jako dyrektor artystyczny filmy ODEON CMC, potem kolejne dwa lata jako dyrektor budowal  dla swojego jedynego i najlepszego szefa Mariusza Waltera- Studio Filmowe ITI. Jednocześnie pisał i kręcił samodzielnie reklamówki- co na Pierwszym Festiwalu Filmu Reklamowego Kracfilm zostało uhonorowane stosowną statuetką i dyplomem. Kolejne stosowne stauetki i dyplomy zdobywał na tym festiwalu co rok jako reżyser, scenarzysta, producent-ale już w barwach małego imperium reklamowego, które powstało z jego inicjatywy i przy partnerskiej pomocy dwóch kolegów. Też Jacków.
 
Kariera biznesowa rozwijała się prawidłowo, ale garniturowy gorset uwierał go coraz bardziej, a reklamy nie dość , że nudziły, to jeszcze wzbudzały lekki niesmak. Postanowił rozstać się ze światem reklamy w momencie, kiedy jeden z brand managerów wielkiego zachodniego koncernu zakończył swój ośmiogodzinny wykład stwierdzeniem...”…i dlatego całe swoje życie poświęciłem  naszym tamponom, bo są najlepsze…”

Wrócił do telewizji. Nakręcił muzyczny film „Cztery” z zespołem Raz, Dwa, Trzy i do dnia dzisiejszego uważa czas pracy nad tym projektem za najmilej spędzony w życiu. Nie trzeba dodawać, że film został uhonorowany stosowną statuetką i dyplomem na Yach Film Festiwal. Napisał i nakręcił kilkadziesiąt wideoclipów z czołówką polskiego rocka i popu, potem przyszły reżyserie Festiwali Opolskich- kilkunastu koncertów w latach 1996-2000, Sopockich, niezliczona ilość- wtedy prestiżowych i warsztatowo odkrywczych Gal, dziesiątki godzin programów telewizyjnych, tolk shows,  kabaretowych i muzycznych, serial komiczny z Kabaretem OTTO i wiele innych wydarzeń, których bohater tej notki nie pamięta. Jednak już żadne z tych osiągnięć nie było uhonorowane niczym stosownym.Z tego faktu Jacek Kęcik zdał sobie sprawę po przejściu gruntownej i skutecznej terapii odwykowej- alkohol- i zarządził w swoim życiu dłuższą przerwę zawodową.  Kiedy zrozumiał, że dotychczasowe prace telewizyjne były może .. ok., ale niczego do jego życia artystycznego nie wniosły i zdecydował się uzbrojony w na nowo odbudowany warsztat literacki wyjść do ludzi, to pierwszym którego spotkal był Waldek Malicki. Dalej już Państwo wiecie. Życie artystyczne nabrało sensu, a  stosowne statuetki i dyplomy zaczęły się pojawiać z powrotem. 

www.domynadominikanie.pl

http://modowo.pl/pl/static/cba-jacka-kecika

Waldemar Malicki
Waldemar Malicki
Bernard Chmielarz
Bernard Chmielarz
Jacek Kęcik
Jacek Kęcik
Anita Rywalska-Sosnowska
Anita...
Marcin Pomykała
Marcin Pomykała
Michał Kłosiewicz
Michał Kłosiewicz
Agnieszka Kłosiewicz
Agnieszka...
Marta Zalewska
Marta Zalewska
Małgosia Krzyżanowicz
Małgosia...
Konrad Kubicki
Konrad Kubicki
Marcin Kamiński
Marcin Kamiński
Tomek Chmielarz
Tomek Chmielarz
Tomek Kirszling
Tomek Kirszling
Filip Woźniakowski
Filip Woźniakowski
Michał Kiljan
Michał Kiljan
Andrzej Sienkiewicz
Andrzej Sienkiewicz
Paweł Borzym
Paweł Borzym
Maciek Chwała
Maciek Chwała
Maciej Ostromecki
Maciej Ostromecki
Audio - Tech Wojciech Lipczyński
Audio - Tech...
Jesteś 1137810 gościem na naszej stronie