O nas » Anita Rywalska-Sosnowska

sopran

W 2000 r. ukończyła Uniwersytet Warmińsko-Mazurski na Wydziale Wychowania Artystycznego. Jako członek zespołu rozrywkowego "Horpyna" w latach 1995-2000 uczestniczyła w wielu przedsięwzięciach artystycznych, m.in. w Festiwalu w Opolu, Sopot Festival w Operze Leśnej, w Krynicy Górskiej, w Teatrze "Stu" w Krakowie (Benefis Bogusława Kaczyńskiego), z zespołem nagrała też dwie płyty CD.
          
W 2006 r. ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie śpiewu solowego prof. dr hab. W. Maliszewskiej.
     
W jej repertuarze znajdują się m.in.: pieśni F. Schuberta, R. Schumanna, F. Poulenca,                N. Boulanger, L. Boulanger,  utwory oratoryjno - kantatowe oraz partie operowe i operetkowe m.in.: Santuzzy w "Cavalleria Rusticana" P. Mascagniego, tytułowa partia w „Carmen”                    G. Bizeta, Catherine w operze "O Żonie Niemej"  T. Kasserna (prapremiera światowa i nagranie CD i DVD), Księżnej w "Ptaszniku z Tyrolu" C. Zellera, etc.  

Artystka wykonuje  i prawykonuje także utwory gdańskiego kompozytora młodej generacji Gedymina Grubby, które zarejestrowane zostały dla radia, TV i w postaci CD.
Wzięła również udział w koncertach  Wielkiej Mszy Papieskiej  W. Mrozka (nagranie CD oraz DVD).
Ponadto uczestniczyła w nagraniach programów telewizyjnych pt: Wakacyjna Filharmonia Dowcipu, Świąteczna Filharmonia Dowcipu oraz Sylwestrowa Filharmonia Dowcipu.  Brała udział w oprawie muzycznej Gali Mistrzów Sportu 2008.

Śpiewaczka uczestniczyła w licznych kursach wokalnych, prowadzonych przez wybitnych artystów, pedagogów śpiewu solowego, m.in.: Paula Esswooda, Salvatora Fisichellę, Ryszarda Karczykowskiego, Katię Ricciarelli, Jadwigę Rappe, Włodzimierza Zalewskiego.     
Oprócz tego doskonaliła swój warsztat wokalny pod kierunkiem wybitnej rosyjskiej śpiewaczki  Raissy Tschepcherenko w Niemczech.
Współpracuje z różnymi instytucjami muzycznymi w Polsce, a także z wybitnym pianistą Waldemarem Malickim w licznych koncertach z „Filharmonią Dowcipu” pod batutą B. Chmielarza, Fundacją Promocji Sztuki im. G. Fauré Gedymina Grubby oraz „Teatrem Otwartym” kierowanym przez  Dariusza Wójcika w Gdańsku.
W 2009 roku rozpoczęła współpracę z Operą na Zamku w Szczecinie, gdzie zadebiutowała partią Heleny w operetce J. Offenbacha pt. Piękna Helena. Artystkę można było również zobaczyć w Weselu Figara W. A. Mozarta pod batutą Piotra Deptucha, gdzie kreowała postać Hrabiny. Wcieliła się także w postać Sylwii w operetce Księżniczka Czardasza E. Kalmana pod batutą Warcisława Kunca. Ostatnio brała  udział na Festiwalu w Opolu, wykonując utwory z Kabaretu Starszych Panów m.in. Przeklnij mnie.

Artystka występuje w cyklicznym programie rozrywkowym TVP2 pt. Laskowik&Malicki.
W 2010 roku artystka nagrała wraz z orkiestrą z Żeńską Orkiestrą Salonową KHW S.A. „Staszic” pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińksiego swoją solową płytę pt. „Hotel Aria”, na której znajdują się arie operowe, operetkowe oraz pieśni.
Waldemar Malicki
Waldemar Malicki
Bernard Chmielarz
Bernard Chmielarz
Jacek Kęcik
Jacek Kęcik
Anita Rywalska-Sosnowska
Anita...
Marcin Pomykała
Marcin Pomykała
Michał Kłosiewicz
Michał Kłosiewicz
Agnieszka Kłosiewicz
Agnieszka...
Marta Zalewska
Marta Zalewska
Małgosia Krzyżanowicz
Małgosia...
Konrad Kubicki
Konrad Kubicki
Marcin Kamiński
Marcin Kamiński
Tomek Chmielarz
Tomek Chmielarz
Tomek Kirszling
Tomek Kirszling
Filip Woźniakowski
Filip Woźniakowski
Michał Kiljan
Michał Kiljan
Andrzej Sienkiewicz
Andrzej Sienkiewicz
Paweł Borzym
Paweł Borzym
Maciek Chwała
Maciek Chwała
Maciej Ostromecki
Maciej Ostromecki
Audio - Tech Wojciech Lipczyński
Audio - Tech...
Jesteś 1137812 gościem na naszej stronie