Mała orkiestra

Mała Orkiestra to oryginalny polski program telewizyjny popularyzujący muzykę, we wszystkich jej odmianach. Celem projektu jest zaprezentowanie młodych, utalentowanych muzyków w przebojowym repertuarze muzycznym. Istotą programu jest natomiast dokonywana na oczach widzów wymiana oryginalnej, 24-osobowej profesjonalnej orkiestry Filharmonii Dowcipu na Małą Orkiestrę, złożoną z utalentowanych muzyków-instrumentalistów w wieku 12-17 lat.

Do udziału w projekcie zapraszamy młodych muzyków grających na: flecie, oboju, klarnecie, fagocie, saksofonie, waltorni, trąbce, puzonie, tubie, perkusji orkiestrowej, zestawie perkusyjnym, skrzypcach, altówce, wiolonczeli, kontrabasie, gitarze, gitarze basowej, akordeonie i keyboardzie.
Uczestnicy programu Mała Orkiestra zostaną wybrani drogą castingów. 
 
Widowisko telewizyjne „Mała Orkiestra, czyli muzyczna zmiana warty” będzie transmitowane na żywo na antenie telewizji ogólnopolskiej w 2013r. 
W każdym z odcinków muzycy różnych specjalności, którzy wygrają casting będą występowali, jako soliści, z orkiestrą Filharmonii Dowcipu. 
Od ich indywidualnych zdolności i kreatywności, a także ocen jury i publiczności zależeć będzie, czy zdobędą miejsce w składzie nowej, Małej Orkiestry. 
W każdym z odcinków miejsce w Małej Orkiestrze przypadnie 3 muzykom, którzy odtąd będą uczestniczyli w każdym następnym odcinku programu.
Rolę gospodarza programu i jednocześnie przewodniczącego jury będzie pełnił wybitny pianista, Waldemar Malicki. 
Obok niego w jury zasiądą uznane autorytety w dziedzinie muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Autorem i reżyserem programu jest Jacek Kęcik, dyrygentem i aranżerm Bernard Chmielarz.

Program jest współorganizowany przez: Narodowe Centrum Kultury (www.nck.pl) oraz Filharmonię Dowcipu.

Więcej informacji na stronie Małej Orkiestry
Jesteś 1137809 gościem na naszej stronie